Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā. Fotogalerija

Lai arī vasaras saulgriežu naktī smidzināja spirdzinošs lietutiņš, Turaidas Jāņkalnā pulcējās vairāk nekā četri tūkstoši līgotāju, lai kopīgi izdzīvotu gada īsāko nakti - pilnu maģijas, spēka dziesmu un labu domu. Aizdedzot Jāņuguni, savus vēlējumus par līdzsvaru un mieru pasaulē teica arī slāvu, senkrievu, ukraiņu, baltkrievu, itāļu, čehu un indiešu etnisko kultūru pārstāvji. Latviskās tradīcijās tika pavadīta saule, veikti uguns rituāli, ritināts ugunsrats. Pusnaktī dziedātas spēka dziesmas un dedzināti pērnie vainagi.

Spītējot lietum, nakts melnumā izdancoti neskaitāmi latviešu danči, izdziedātas neskaitāmas Jāņu un saules dziesmas, vēroti ciemiņu citu tautu saulgriežu rituāli, smeļoties spēku dabā, labestībā vienam pret otru un kopībā. Kopīgi sagaidīts rīts, notrauktas rasas un lietus lāses un izjusta saulgriežu nakts burvība.

Paldies visiem svētku rīkotājiem: nodibinājumam "Māras loks", Turaidas muzejrezervātam, Siguldas novada pašvaldībai, personīgi Jāņa tēvam - Siguldas novada domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam un Jāņa mātei- Turaidas muzejrezervāta direktorei Annai Jurkānei, folkloras kopām: Siguldas "Senleja", Ceraukstes "Laukam pāri", Suntažu "Saule", Ķoņu "Dzīne", Pļaviņu Āre", Rīgas "Laiksne", Rīgas Danču klubs, Rīgas "Silavoti", Lēdurgas "Putni", Ozolmuižas "Ūzuleņi". Paldies zinšu zinātājiem: Ramantam un Darim Jansoniem ,Ingrīdai Bretšneiderei, Indrai Čeksterei un Margitai Porietei, Kaija Brisonei un Annai Luterei, Zeltītei Kavierei, Marijai Andinai, Solvitai Lodiņai, Bražu saimei un Krūskopu ģimenei. Liels paldies uguns turētājiem - Klinšu ģimenei! Pateicība svētku atbalstītājiem: maiznīcai FLORA, Valmiermuižas alus, z/s KALNKĀRKLIŅI un SIA Siguldas minerālūdens.

Līgo! Lai top!

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi