Eiropas kultūras mantojuma dienā interesenti iepazīst muižas pārvaldnieka dzīvi

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, 13.septembrī, Turaidas muzejrezervāts piedāvāja bezmaksas ekskursijas, iepazīstinot ar Turaidas muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas ekspozīcijām un stāstot par muižas pārvaldnieka ikdienas dzīvi 19. gadsimta pirmajā pusē.  Tā kā 2013. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu izvēlētā tēma bija –  „Skolas kultūras pieminekļos”, muzejnieki interesentiem stāstīja arī par pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas vēsturi, kurā 20. gadsimta. 20.-30-tajos gados bija darbojusies skola.

Piedāvātās ekskursijas bija labi apmeklētas, kas liecina par cilvēku interesi par kultūras mantojumu un aktīvu interneta resursu un mediju izmantošanu, kur bija ievietota informācija par piedāvāto akciju. Muižas pārvaldnieka māju iepazina Krimuldas un Siguldas novada pensionāru klubu dalībnieki, topošās mākslinieces no Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, kā arī apmeklētāji no Rīgas un Siguldas, kas bija speciāli izvēlējušies Turaidas apmeklējumam tieši šo dienu, lai izmantotu Eiropas kultūras mantojuma dienas piedāvājumu.

Aktuāli, Jaunumi