Jauna e-grāmata

Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā

Jaunākais Turaidas muzejrezervāta izdevums katalogs “Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā” – (Rīga: izdevniecība Zinātne, 2015. – 191. lpp.) ir sagatavots elektroniskā formātā un visiem interesentiem pieejams muzejrezervāta mājas lapā - http://www.turaida-muzejs.lv/e-gramatas/baltu-un-baltijas-somu-senlietas-turaidas-muzejrezervata-krajuma/

Grāmatā lasāmi divi raksti: Jānis Ciglis. Baltu un Baltijas somu kultūras mijiedarbība Gaujas lejteces reģionā līdz 13. gadsimta sākumam Ligita Beitiņa. Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā. 3. gadu tūkstotis pr. Kr. – 13. gadsimta pirmā puse

Kā arī ievietoti attēli un apraksti 427 senlietām no Turaidas muzejrezervāta krājuma.

Kataloga priekšvārdā Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktors, Dr. hist. Guntis Zemītis raksta: “Arheoloģiskais priekšmets, ja vien pēc izņemšanas no zemes ir nonācis pareizās rokās, nav nedzīvs. Tieši pretēji – no nedzīva, materiāla priekšmeta tas kļūst par dzīvu pagātnes liecību, kurai ir savs stāsts. Katrs priekšmets ir kā gabaliņš lielajā mozaīkā, kura stāsta par tautu vēsturiskajiem likteņiem. Katalogs “Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā. 3. gadu tūkstotis pr. Kr. – 13. gadsimta pirmā puse” rāda priekšmetus, kas ļauj restaurēt viena Latvijas reģiona vēsturi vairāk nekā četru gadu tūkstošu garumā. Ar kataloga starpniecību senlietas kļūst pieejamākas gan pētniekiem, gan interesentiem kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Nav šaubu, ka tas palīdzēs ievīt vēl kādu jaunu dzīparu jau tā krāšņajā Turaidas novada vēsturē.”

Aktuāli, Jaunumi