Turaidas
muzejrezervāts

seciba_1150

Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde “Māksla dabā”


Turaidas muzejrezervātā no 5. aprīļa līdz 25. aprīlim apskatāma izstāde „Māksla dabā”, kurā būs iespēja iepazīties ar gaisa balona pilota Gunāra Dukštes fotogrāfijām, kas tapušas 20 gadu garumā lidojumu laikā virs dzimtās zemes Latvijas. Gunārs Dukšte saka: „Esmu vēju nests no Ziemeļpola līdz Austrālijai, no Japānas līdz Meksikai, pāri Alpu grēdām, valstu robežām un daudziem zemeslodes brīnumiem. Tomēr mans ceļš sākas un vienmēr noslēdzas pasaules skaistākajā vietā – Latvijā. Šodien atveru savas dienasgrāmatas sadaļu – tepat līdzās. Manās vizuālajās piezīmēs atradīsiet zināmas, tomēr grūti atpazīstamas vietas, vietas bez nosaukumiem un ar skanīgiem vārdiem – Runtiņš, Matiņš, Jodas, Punga, Viešas, Ummurītis, Veiži, Rustēgs, Dauda … Viss tepat līdzās. Gaujas krastos, Siguldas un kaimiņnovados. Lielā mākslinieka – Dabas radīts, homo sapiens pielabots vai pabojāts. Man ir interesanti uz katru vietu un ainavu lūkoties ietvarā, jo, neatkarīgi no manām vēlmēm, fotogrāfijā ir ietverta arī mana identitāte.”

Izstāde tapusi sadarbībā ar Siguldas novada domi un Turaidas muzejrezervātu, tās tapšanā savu atbalstu snieguši Gunārs Janaitis, Juris Seilis, Jānis Bormanis, Niāra Vīndedze, Daigai Grigale un Inga Ābele.

Izstādes atklāšana 4. aprīlī plkst. 15.00 Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē.

Izstāde atvērta no 5. līdz 25. aprīlim darba dienās no 10.00 līdz 16.00, Lieldienu brīvdienās – 6., 7., 8., 9. aprīlī no 10.00 līdz 17.00 Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā.

    Aktuāli