Turaidas
muzejrezervāts

atputnieki_h

10. jūnijā – Turaidā svētki “Atpūtnieki zaļumos”


Laikā, kad vasara uzziedējusi pilnā krāšņumā, 10. jūnija pēcpusdienā, Turaidas muzejrezervātā norisināsies svētki „Atpūtnieki zaļumos”. Jau 19. gadsimtā par Vidzemes Šveici dēvētā Gaujas senleja kļuva par atpūtnieku iecienītu objektu un skaistajās vasaras dienās pie Siguldas stacijas pat ap 100 ormaņu sagaidīja zaļumniekus, lai vestu tos baudīt vasaru Turaidā. Arī šajā jūnija svētdienā ikviens aicināts izbaudīt dienu brīvā dabā kopā ar ģimeni, radiem un draugiem un pavadīt laiku nesteidzīgās nodarbēs un patīkamās sarunās. Turaidas muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja dīķos makšķerēt ar pašdarinātām makšķerēm, apskatīt zivju pagrabu un nogaršot pašu gatavotu zivju zupu, uzzināt ievārījumu receptes un vārīt rabarberu zapti, pirtiņā sajust svaigo tējas zāļu un pirts slotu smaržas, kā arī vērot deju koncertu un brīvdabas izrādi, neparastu cepuru un tērpu skati, kā arī ļauties dejotpriekam grupas „Tutti Frutti” melodiju pavadījumā.Svētkos piedalīsies deju grupas no Lietuvas – deju kolektīvi „Kalatinis” un „Dobilas” no Šauļu novada, Velionas pilsētas deju grupa „Velionietis” un lauku kapela, kas kopā ar Siguldas senioru deju kolektīvu „Sidrabdancis” un Siguldas 1. pamatskolas „Purenītes” mazajiem dejotājiem sniegs koncertu, izdejojot latviešu un lietuviešu deju rakstus. Bērniem un azartiskiem pieaugušajiem būs iespēja spēlēt senas tautas spēles, apgūt kalēja prasmes un veidot neparastas izšuvumu rakstu puzles, bet dāmas un jaunkundzes tiks aicinātas izkopt iemaņas izšūšanas mākslā krustdūriena tehnikā.
Svētki „Atpūtnieki zaļumos”
10. jūnijā 13.00 – 18.00
Programma

13.00 – 14.30 – Tautas deju koncerts. Piedalās deju kolektīvi no Lietuvas: „Katalinis” (Šauļi), „Dobilas” (Šauļu novads), „Velionietis” (Veliona), Lietuvas lauku kapela, deju kolektīvi no Siguldas: „Sidrabdancis” un „Purenīte”

14.30 – 15.30 – Sarunas par ievārījumiem un rabarberu zaptes vārīšana. Piedalās Turaidas muzejrezervāta Atbalsta biedrības saimnieces un senioru ansamblis „Melodija”

15.00 – 17.00 – Zivju zupas gatavošana un sarunas par makšķerēšanu ar Turaidas muzejrezervāta darbiniekiem

15.30 – 16.00 – Grupas „Flora+” cepuru un tērpu skate „Mana skaistā puķu dobe”

16.00 – 17.00 – Allažu amatierteātra izrāde „Dzimšanas dienas torte”. Režisore Izolde Pētersone

17.00 – 18.00 – Grupas „Tutti Frutti” koncerts „Lauku romantika”

Visu svētku laiku 13.00 -18.00:

• makšķerēšana muižas dīķos
• medību trofeju izstāde un mednieku stāsti mednieku kolektīva „Allažnieks” izpildījumā
• radošās darbnīcas „Izšujam ziedu rakstus!” un „Seno izšuvumu rakstu puzles”
• turaidietes Dzintras Viļumas adīto zeķu izstāde
• tautas spēles brīvā dabā – ripas sišana, „Gorodki”, stīpas dzīšana
• laimes monētu kalšana muižas smēdē un izjādes zirga pajūgā
• siltas pankūkas un amatnieku tirdziņš muižas saimnieciskajā centrā

NĀC UN BAUDI ATPŪTU NESTEIDZOTIES!

    Pasākumi