Asins donoru diena Turaidā

PASAULES ASINS DONORU DIENU

Turaidas muzejrezervātā

2013. gada 15. jūnijā!

Straujiem soļiem tuvojas Pasaules Asins donoru diena, ko atzīmē 14. jūnijā par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai. Pateicoties viņa atklājumam par cilvēka asins grupām, visā pasaulē asins pārliešanas noris veiksmīgi un ļauj izveseļoties daudziem cilvēkiem. Šogad Valsts asinsdonoru centrs un Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu donoru šos svētkus svinēt kopā 15.jūnijā Turaidā. Donoriem un trīs viņu ģimenes locekļiem ieeja pasākumā un izklaides būs par brīvu. Līdzi jāņem donora apliecība, personu apliecinošs dokuments un, protams, labs noskaņojums! Svētkos piedalīties aicināts arī ikviens interesents, īpaši visi aicināti sajust vasaras saulgriežu tuvošanos, ieklausoties grupas IĻĢI dziesmās!

PROGRAMMA

11.00 – 15.00                Asins ziedošana specializētajā donoru autobusā Laukumā pie Turaidas muzejrezervāta vārtiem 11.30, 12.30, 13.30      Grupu ekskursijas gida vadībā pa Turaidas muzejrezervātu Pulcēšanās pie TMR Apmeklētāju centra 11.00 – 15.00                Šaušana ar loku Jāņkalnā 11.00 – 16.00                Retro foto stūrītis Pie Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas 13.00 – 14.00                Tautas dejas un rotaļas kopā ar Lēdurgas folkloras kopu PUTNI Zālienā pie ābolu klētiņas 11.00 – 16.00                Monētu kalšana muižas smēdē 14.30 – 16.00                Brīvdabas augu vākšana un sarunas par augu izmantošanu Jāņos kopā ar bioloģijas zinātņu doktori Gaidu Ābeli zālienā aiz Turaidas muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas 16.00 – 17.00                Grupas IĻĢI koncerts Dziesmu dārzā Visas dienas garumā no 10.45 līdz 18.00 ar vienas stundas intervālu kursēs Valsts asinsdonoru centra autobuss, kas donorus un viņu ģimenes locekļus bez maksas no viesnīcas „Sigulda” laukuma nogādās uz svētkiem Turaidas muzejrezervātā un atpakaļ uz Siguldu. Organizē: Valsts Donoru centrs sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Atbalsta: SIA „Siguldas Minerālūdens”. Darbosies kafejnīca „Mr.Biskvīts” TMR Apmeklētāju centrā un zālienā pie muižas piķiera kūtiņas būs iespēja nogaršot tikko ceptas pankūkas.
    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi