Turaidā viesojas Igaunijas brīvdabas muzeja kolēģi

Saulainajā 1. oktobra rītā Turaidas muzejrezervātā viesojās 60 Igaunijas brīvdabas muzeja darbinieki, kuri brauca iepazīt Latvijas kolēģu pieredzi. Apmeklējot Turaidas muzejrezervātā esošās ēkas un ekspozīcijas, igauņu kolēģi interesējās par muzeja ekspozīciju izveidi,  vides uzturēšanu, ekspozīciju uzraugu darba apstākļiem, un citiem ar muzeja darba specifiku saistītiem jautājumiem. Īpašs atklājums viesiem bija Turaidas muižas saimnieciskā centra apbūve ar ēkās iekārtotajām ekspozīcijām, jo lielākā daļa tajās bija pirmo reizi. Prombraucot kolēģi atzīmēja, ka muižas saimnieciskā centra apmeklējums bijis pozitīvs pārsteigums un noderīgs pieredzes avots.

Igaunijas brīvdabas muzejs atrodas Tallinas pierobežā. Muzejs dibināts 1957. gadā. Šobrīd tas aizņem 72 ha lielu teritoriju, kurā izvietotas 72 ēkas, kas reprezentē Igaunijas tradicionālo lauku būvniecības vēsturi un savdabīgo tautas dzīvesstilu pēdējo 200 gadu laikā.

Aktuāli, Jaunumi