Turaidas
muzejrezervāts

Turaida ziemā

Turaidas muzejrezervāta piedāvājums Ziemassvētkos un gadumijā


Ziemassvētku laikā un Jaungada brīvdienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu bez brīvdienām no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Ik dienas apmeklētājiem atvērtas un pieejamas Turaidas vēsturiskā centra brīvdabas ekspozīcijas, Baznīckalns un Turaidas Rozes piemiņas vieta, Tautasdziesmu parks un Dainu kalns.
Turaidas mūra pilī atvērtas ekspozīcijas, kas vēsta par norisēm laikā no 13. līdz 18. gadsimtam. Ikvienam interesentam ir iespēja uzkāpt pils Galvenajā tornī, no kura paveras varena Gaujas senielejas ainava.

Kā dāvanu saviem apmeklētājiem svētku laikā muzejs atvērs ekspozīcijas, kuras parasti ir atvērtas tikai vasaras sezonā:

No 20. decembra līdz 11. janvārim būs atvērta Turaidas baznīca, kurā apskatāms baznīcas interjers un ekspozīcija par baznīcas un Baznīckalna vēsturi.

Ziemassvētku dievkalpojumi baznīcā notiks:

24. decembrī plkst. 17.00
26. decembrī plkst. 11.00.

Kā parasti arī katru svētdienu Turaidas baznīcā plkst. 11:00 notiks dievkalpojumi kopā ar mācītāju Didzi Seržānu.

No 26. decembra līdz 11. janvārim būs atvēra Dārznieka māja, kurā atrodas ekspozīcija „Gaujas lībiešu Latvijas kultūrvēsturē”.

Savus apmeklētājus sagaida arī Turaidas Smēde, kurā kalējs ir sagatavojis visu, lai ik viens var izliet savu nākamā gada laimi vai izkalt talismanu – monētiņu.

Ar svaigi ceptiem pīrāgiem un karstajiem dzērieniem apmeklētājus sasildīs Mr. Biskvīts, kurš kafejnīcas durvis būs vēris no 30. decembra līdz 11. janvārim.

Priecīgus svētkus un jaukus brīžus Turaidas muzejrezervātā!

    Aktuāli, Jaunumi