17. jūlijs – Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” programma Turaidā

„Mantojums. Dainu kalnam – 30”

2015. gada 17. jūlijs

16.00 – 18.00 – Svētku ieskaņas koncerts „Latgales un Sēlijas mantojums” Laukumā pie Turaidas muzejrezervāta ieejas

18.00 – 20.30 – Lielkoncerts „Mantojums. Dainu kalnam – 30”                           Turaidas muzejrezervātā,  Dziesmu dārzā

Piedalās: 43 folkloras kopas no Latvijas, ārzemju latviešu kopas no Igaunijas un Dienvidanglijas un viesu grupas: MAATASA (Igaunija), NALŠIA un  PORINGĖ (Lietuva), MCHETA (Gruzija) un LAVRADEIRAS DE MEADELA (Portugāle).

20.30 – 21.40 – Zigurda Vidiņa dokumentālās filmas „Uz kalnukalnu stāvo” brīvdabas pirmizrāde Turaidas muzejrezervātā, Dziesmu dārzā

Svētkos piedalās: Vidzeme: Siguldas f/k „Senleja”, Cēsu f/k „Dzieti”, Saulkrastu f/k „Dvīga”, Salacgrīvas f/k „Cielava”, Ogres f/k „Artava”; Latgale: Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis,  Briežuciema jauniešu f/k „Soldanī”, Tilžas etnogrāfiskais ansamblis „Sagša”,  Vectilžas f/k„Saime”, Pušmucovas etnogrāfiskais ansamblis „Olūti”,  Naujienes f/k„Rūžeņa”,  Bozovas etnogrāfiskais ansamblis, Mežvidu folkloras kopa, Izvaltas bērnu f/k „Mozī latgalīši”, Rožupes f/k „Rūžupis veiri”, folkloras kopa „Turki”, „Nukšu f/k/ „Rīkšova”, Preiļu f/k „Leiči”, Makašānu f/k „Kūkleite”, Ozolmuižas f/k „Ūzuleņi”, Lazdukalna Beņislavas etnogrāfiskais ansamblis, Upmalas f/k „Vecvārkava”, Kupravas etnogrāfiskais ansamblis, Viļakas etnogrāfiskais ansamblis „Atzele”; Rīgas folkloras draugu kopa „Skandinieki”, Rīgas f/k „Vilki”, „Vilkači” un „Vilcenes”, tradicionālās dziedāšanas kopa „Saucējas”, Rīgas latgaliešu f/k „Ceidari”; Kurzeme: Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Gudenieku etnogrāfiskais ansamblis, Basu suiti, Liepājas f/k „Vēlava”; Zemgale: Iecavas f/k „Tarkšķi”; Sēlija: Vīpes f/k „Lākači”, Jekabpils Krustpils f/k „Rati”, Rubenes f/k „Kāre”, Dignājas f/k „Dignojīši”, autentiskās folkloras studija „Iļjinskaja pjatņica”, Slāvu autentiskās dziedāšanas ansamblis „Karagod”, ārzemju latviešu folkloras kopas:  „Rēvele” (Igaunija, Tallina), „Dūdalnieki” (Ziemeļanglija) un ārzemju viesi: folkloras klubs „Maatasa” no Igaunijas, Viļņas Valsts mežu uzņēmuma folkloras ansamblis NALŠIA un Viļņas Pedagoģiskās universitātes folkloras ansamblis PORINGĖ, Gruzijas ansamblis Mcheta un folkloras grupa LAVRADEIRAS DE MEADELA no Portugāles.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi