Lāčplēša dienā

Piemiņas plāksne Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Turaidas draudzes dēliem

Turaidas baznīcā pie dienvidu sienas novietota piemiņas plāksne Latvijas atbrīvošanās cīņās (1918 – 1920) kritušajiem Turaidas draudzes dēliem

Pēc Latvijas Republikas Saeimas pieņemtā „Likuma par vēsturisko kauju vietām” 1923. gadā, vairākās Latvijas evaņģēliski luteriskajās baznīcās līdz 1940. gadam tiek uzstādītas piemiņas plāksnes Pirmajā pasaules karā un atbrīvošanas cīņās kritušajiem. Daudziem kaujās kritušajiem draudzes locekļiem šī ir vienīgā piemiņas zīme.

Piemiņas plāksni Turaidas baznīcā iesvēta un uzstāda 1933. gada 20. augustā, godinot Latvijas atbrīvošanas cīņās un Pasaules karā kritušos turaidiešus. Padomju varas gados plāksne tiek noņemta. 1989. gada 16. novembrī, atzīmējot Latvijas Neatkarības 71. gadadienu, plāksne uzstādīta tās agrākajā vietā Turaidas baznīcā pie dienvidu sienas.

Aktuāli, Jaunumi