Paldies visiem par Jaunā gada vēlējumiem!

Turaidas muzejrezervātam tā darbības gados ir izveidojies ļoti plašs sadarbības partneru, atbalstītāju un draugu loks, no kuriem Ziemassvētkos un Jaunā gada priekšvakarā tiek saņemti laba vēlējumiem piepildīti apsveikumi. Sirsnīgs paldies visiem sūtītājiem par gaišajām domām, apsveikumiem, draudzību un labvēlību! Jūsu vēlējumi rada prieku un mūs iedvesmo jauniem darbiem! Sniedzam ieskatu vienā no apsveikumiem, kuru atsūtīja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Latvijas Vēstneša nozares redaktore Aina Rozeniece. Lai Turaidā valda Prieks, Laime, Saticība un Veiksme! Draugiem sūtu derīgas rindas no maniem pagājušo gadu kalendāriņiem. Un tā uzdūros rindiņām no Dostojevska “Baltajām naktīm”, ko esmu ierakstījusi studiju gados, kad krievu klasiku vēl lasīju latviski. Tulkojums švaks, bet doma – tieši tas, ko es gribētu teikt, domājot par Turaidā valdošo labestības, gudra darbīguma un gaišas mērķtiecības garu. Latviski Dostojevska doma skan tā: “Ir cilvēki, kuru dēļ sajūt prieku, laimi jau zinot vien, ka viņi dzīvo”. Varbūt varēja tulkot brīvāk: “Ir cilvēki, kas pasauli dara laimīgāku un priecīgāku jau ar to vien, ka viņi dzīvo šai pasaulē”. Uzmanīgi klausoties Latvijas Radio, esmu sapratusi, ka šis gads tiek izsludināts par pākšaugu gadu, kad galdā jāliek pupas, zirņi utt., un kas ne mazāk svarīgi – par prieka, priecīgas dzīvošanas gadu. Par šo tēmu savos kalendāriņos atradu senu grieķu prātulu: “Lai arī tev dvēselē būtu simt vārtu kā Tēbām, pa visiem ielaid iekšā prieku!” Uz to mūs kādā Zvaigznes dienas sarīkojumā aicināja arī Imants Ziedonis: “Prieks, šī smalkā saitīte starp mums, dara mūs visus kopā dārgākus. Un – vienu otram.” Priecīgu dzīvošanu!
    Aktuāli, Jaunumi