Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni izzina vēsturi

Siguldas novada skolās februāris ir pētniecības projektu veidošanas laiks, un šajā nedēļā Turaidas muzejrezervātā informāciju vāca un ekspozīcijas izzināja Siguldas pilsētas vidusskolas 6.a klases skolēni.

Skolnieces Paula Daiela Priedulēna, Arta Skromane, Annija Būda un Ieva Smiltene izvēlējušās salīdzināt vairākas sadzīviskas tēmas pagātnē un tagadnē, veidojot projektu “Senatne pret tagadni”. Turaidas pils ekspozīcijās viņas meklēja informāciju par to, kā senatnē ģērbās cilvēki, vai tie iedalījās kārtās, kādi citos gadsimtos bija ieroči un sadzīves priekšmeti, saziņas līdzekļi un spēles utt. Lai labāk iejustos vēstures gaisotnē, viņas arī pašas apģērbās stilizētos viduslaiku tērpos un mēģināja iztēloties, kā būtu dzīvot pilī.

Turaidas muzejrezervāts vienmēr ir atvērts sadarbībai ar skolēniem, lai palīdzētu viņiem izprast vēstures notikumus, personību rīcību, notikumu gaitu un to saistību ar mūsdienām.

Aktuāli, Jaunumi