Turaidas
muzejrezervāts

Stastu krelles_foto 3_1680x682

Apceļo Gaujas Nacionālo parku, arī Turaidu, un sakrāj stāstu krelles!


2016. gada 1.maijā Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris, kurā darbojas arī Turaidas muzejrezervāts, uzsāk akciju “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu!”. Akcijas laikā ceļotāji aicināti viesoties Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajos kultūras un tūrisma objektos un izveidot pašiem savu unikālu suvenīru – stāstu krelles.

Gaujas Nacionālais parks ir bagātīga kultūras krātuve ar neskaitāmiem stāstiem un leģendām, ko ceļotāji var izzināt un izdzīvot. Šos stāstus veido dažādi Gaujas Nacionālā parka elementi: pilis, muižas, dabas takas, klintis un ieži, savvaļas dzīvnieki, leģendu varoņi, aktīvās atpūtas piedāvājumi, restorāni un citi. Visus šos notikumus kā zilgani sudrabains dzīpars caurvij Gauja, kuras abus galus sasienot kopā, izveidojas stāstu krelles. Tās ikvienam ceļotājam saglabās sajūtas par pieredzēto. Stāstu krelles pastāstīs citiem par redzēto un piedzīvoto, kā arī mudinās viņus doties uz Gaujas Nacionālo parku, pašiem radīt savu piedzīvojumu stāstu.

Akcijas laikā Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris aicina apmeklēt 60 tūrisma objektus un uzņēmumus. Katrā vietā, izmantojot pakalpojumus vismaz 10 EUR vērtībā un uzrādot akcijas ķēdīti, iegūsiet krāsainu, speciāli katram objektam veidotu piekariņu, ko ievērt savās piedzīvojumu stāstu krellēs. Turaidas muzejrezervāta piekariņš izgatavots Turaidas pils torņa veidā.

Akcijas bukletu un akcijas ķēdīti ar “Enter Gauja” logo, kurai piestiprināt citus piekariņus, bez maksas var saņemt visos Gaujas Nacionālā parka tūrisma informācijas centros (Siguldas, Valmieras, Cēsu, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Priekuļu, Valmiermuižas), Inčukalna Klientu apkalpošanas centrā, kā arī Gūtmaņalas un Līgatnes dabas taku informācijas centros.

Akcija “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu” sākas 2016. gada 1. maijā un ilgs līdz 1.septembrim vai kamēr kreļļu piekariņi būs pieejami pie tās dalībniekiem. Par uzņēmumiem, kuru piekariņi būs beigušies, interneta vietnē www.entergauja.lv būs pieejama informācija, kā arī turpat atrodama informācija par akcijas noteikumiem un tās dalībniekiem.

Vietnē ceļotāji var uzzināt arī visu par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Latvijas lielākajā un senākajā nacionālajā parkā, lejupielādēt tūrisma ceļvežus un gatavus dabas tūrisma maršrutus, kā arī, iepazīstoties ar apskates objektiem, veidot maršrutus paši pēc saviem ieskatiem.

“Enter Gauja”  ir stāstiem un noslēpumiem bagāts reģions pašā Latvijas sirdī, kam cauri vijas teiksmainā Gauja. Kopš neatminamiem laikiem te risinājušies leģendām apvīti notikumi, kuru teiksmainie stāsti dzīvo joprojām. Vēstures elpu un dabas pirmatnīgumu šeit caurauž dzīva kultūras vide un daudzveidīgas aktīvās atpūtas iespējas.

Iepazīties ar akcijas bukletu var šeit


 

    Aktuāli, Jaunumi