24. jūlijā – sprinta skrējiens “Ātrākais ziņnesis” pils Galvenajā tornī

Jau piekto gadu vasarā Siguldā tiek rīkots unikāls skrējienu seriāls „Sigulda Up Cup 2016”, kurā piedalīties aicināts ikviens skriešanas aktīvists un visi aktīvās atpūtas piekritēji. Sacensības, kurās tiek izmantotas Siguldas pilsētas priekšrocības un skaistākās vietas – ģeogrāfiskais reljefs un unikālas vēsturiskas celtnes, notiek no maija līdz augustam. Skrējienu seriāls sastāv no četriem posmiem:

• 4. maijā  Serpentīna ceļa skrējiens;
  • 18. jūnijā Siguldas Pilsētas trases skrējiens;
  • 24. jūlijā sprinta skrējiens “Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils Galvenajā tornī;
  • 20. augustā renes skrējiens augšup pa Bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”.

Sprinta skrējiens “Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils Turaidas pils Galvenajā tornī notiek daudz vairāk gadus un ieguvis jau tradicionālo pasākumu statusu Turaidā.

Skrējiens notiks 24. jūlijā plkst. 17.00. Reģistrēšanās pils pagalmā no plkst. 16.00.

Šī ir reize, kad senajos mūros izskan skrējēju soļu dipoņa, līdzīgi kā sendienās, kad ziņneši steidzās pavēstīt bīskapam svarīgākos notikumus apkārtnē. Skrējiena dalībniekiem starts tiek dots pils pagalma centrā un viņiem pēc iespējas ātrāk ir jāuzskrien 38 m augstajā tornī, uzveicot 139 pakāpienus. Uzvarētāji tiek noteikti atsevišķi sievietēm un vīriešiem dažādās vecuma grupās, bet tikai viens iegūst titulu “Ātrākais ziņnesis”.

Pieteikties sacensībām iespējams interneta vietnē siguldastakas.com. Dalības maksa vienam sacensību posmam: vecuma grupai S,V30–S,V50 4.00 eiro, bet S,V10–S,V20 un S,V60 – 2,50 eiro. Savukārt Siguldas novada bērni un jaunieši vecuma grupās S,V10–S,V18 sacensībās var startēt bez maksas. Siguldas novadā deklarētie iedzīvotāji,  sacensību dienā uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, saņem viena eiro atlaidi.

Sacensības «Ātrākais ziņnesis» organizē Siguldas Maratona klubs sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvaldi un Turaidas muzejrezervātu. Sprinta skrējiena «Ātrākā ziņneša» tituls vēl joprojām pieder Aināram Rukkalnam, kas 2010. gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē.

Piedalies un iegūsti titulu “Turaidas ātrākais ziņnesis”!

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi