Sanktpēterburgas muzeju un tūrisma institūciju pārstāvju iepazīšanās vizīte

Pirms Lieldienām Turaidas muzejrezervātā viesojās Sanktpēterburgas muzeju, kultūras un tūrisma institūciju pārstāvji no Krievijas federācijas mākslas muzeju konsultatīvi metodiskā centra, Krievijas politiskās vēstures valsts muzeja, memoriālā muzeja “Razničinnij Peterburg”, Valsts Ermitāža un citiem. Iepazīšanās vizīti ar Vidzemes kultūras tūrisma piedāvājumu organizēja Vidzemes tūrisma asociācija. Turaidā viesi tikās ar muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, kura iepazīstināja ar muzejrezervātu kā institūciju un muzeja vīziju 2023. Lielu interesi un domu apmaiņu izraisīja izstāde “Muzejrezervāta darbības un attīstības stratēģija. 2014 - 2023.” Viesi atzinīgi novērtēja arī saprotamo un uzskatāmo veidu, kādā izstāde atklāj institūcijas darbību un attīstību. Muzeja galvenais speciālists Edgars Ceske iepazīstināja ar jauno izstādi ”Pilsonis”, kas ir viens no sagatavošanās posmiem veidojot Latvijas simtgadei veltītu ekspozīciju “Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Lielākā daļa vizītes dalībnieku Turaidas muzejrezervātā viesojās pirmo reizi un apmeklējuma laikā ar interesi iepazinās ar muzejrezervāta ekspozīcijām un tajās pausto vēstījumu.

Aktuāli, Jaunumi