Turaidas
muzejrezervāts

Svētkos “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!” – plaša programma un aizraujošas darbnīcas bērniem


Augusta pirmajā svētdienā, 6. augustā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā pils pagalmā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kas šogad būs veltīti tēmai “Senie stāsti”.

Svētku gaitā bērni ne tikai iepazīs Turaidas pils vēsturi, senās ēkas un priekšmetus, bet uzzinās trīs senus stāstus, kam pirmsākumi meklējami viduslaikos – pasaku par princesi Konstanci, stāstu par svēto Juri un pūķi un pasaku par burvi Merlinu. Apgūstot dažādas noderīgas iemaņas – augu atpazīšanu, labas manieres, rakstību uz vaska tāfelītēm, mūzikas instrumentu spēli, šaušanu ar loku, rotaļlietu izgatavošanu u.c. un veicot uzdevumus pils pagalmā un ekspozīcijās, lieliem un maziem būs iespēja iejusties bruņinieka, princeses vai burvja tēlos, kopā ar muzejrezervāta pētniekiem doties izzinošās ekskursijās, iepazīstot bērnu grāmatiņas varoņa - Turaidas pils Dāvida stāstu un Kristofera stāstu no pasakas līdz īstenībai.

Svētku programmu plkst. 16.00 kuplinās senās mūzikas ansamblis “Mediatore” un plkst. 17.00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde “Burvju stabulīte”. Izrādes gaitā pasaku mežā notiks daudzi brīnumi, bet varonim, kurš uzsāks darīt palaidnības, būs jāsatiekas ar pasaku meža pļaviņas iemītniekiem un ...

Svētku mērķis ir veicināt jaunākajā paaudzē interesi par vēsturi, piedāvājot izzinošas interaktīvas darbnīcas, kurās apgūstot jaunas prasmes, būs iespēja gūt jaunas atziņas par dzīves pamatvērtībām, labā un ļaunā mijiedarbību un izvēles nozīmi vēstures stāstos un dzīvē.

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts