Piemiņas brīdis tēlnieka Teodora Zaļkalna dzimšanas dienā

30.novembrī tēlniekam, vienam no profesionālās tēlniecības pamatlicējiem – Teodoram Zaļkalnam aprit 142. dzimšanas diena. Mākslinieks dzimis 1876. gada 30. novembrī Siguldas novadā, Allažos, “Zaļajā kalnā”. Viņa dzimtas vēsture, tēlnieka bērnība un jaunība ir cieši saistīta ar Allažiem, Silciemu un Siguldu.

Dzestrajā saulainajā rītā, godinot tēlnieku Teodoru Zaļkalnu dzimšanas dienā Siguldā pie tēlniekam veltītā pieminekļa, kurš tika atklāts šī gada 15. septembrī pie Siguldas novada kultūras centra “Siguldas devons” pulcējās Turaidas muzejrezervāta darbinieki un Siguldas novada kultūras nozares pārstāvji. Aizdedzot sveces, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne atgādināja par vērtību, kultūras un politikas personību un atmiņas nozīmi tautas pastāvēšanā un izaugsmē. Turpinot domu, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, pauda prieku par kopējo sadarbību un izteica priekšlikumus par Siguldas novada vēsturisko personību godināšanu nākotnē.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi