6. oktobrī Pūtēju ansambļa „Sigulda” koncerts “Zelta rudens Turaidā”

Svētdien, 6. oktobrī plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā apmeklētājus ar laba garastāvokļa mūziku sagaidīs Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis “Sigulda” diriģenta Jāņa Raslava vadībā. Pūtēju ansambļa koncerti rudenī Turaidā ir tradīcija vairāku gadu desmitu garumā. Šogad koncertā skanēs latviešu, slovēņu, čehu un austriešu komponistu skaņdarbi. Pūtēju ansamblis “Sigulda” savās košajās frakās un cilindros lieliski iederas Turaidas rudens krāšņajā ainavā, kas šogad jau spilgtās krāsās iekrāsojusies septembra nogalē.

Zelta lapu laikā katru dienu oktobrī Turaidas muzejrezervāts atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. No plkst. 10.00 līdz 18.00 atvērtas vairāk nekā 40 ekspozīcijas ēkās un brīvdabā, kas vēsta par notikumiem tūkstoš gadu garumā Turaidas vēsturiskajā centrā Latvijas un Eiropas vēstures kontekstā. Visi īpaši aicināti apmeklēt klaušinieku mājā šopavasar atklāto jauno ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas šogad apmeklētājiem atvērta būs līdz 15. novembrim. Muižas smēdē ikvienu gaidīs kalējs Andris Ščeglovs, lai pastāstītu par kalēja amata noslēpumiem un piedāvātu izkalt laimes monētiņu, bet stallī atvērta mākslinieka Elmāra Gaigalnieka darbnīca, kur iespējams apskatīt un iegādāties gleznas, iegūt savu portretu gleznotu pasteļtehnikā vai, iepriekš pasūtot, noskatīties smilšu izrādi.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi