Lāčplēša dienā piemiņas brīdis pie Lāčplēša ordeņa kavaliera Žaņa Ķinča Siguldas kapsētā

Šogad pirmo reizi Lāčplēša dienā Siguldas kapsētā pie Lāčplēša ordeņa kavaliera Žaņa Ķinča kapavietas pulcējās liels pulks ļaužu, godinot karavīra piemiņu. Savu Lāčplēša cīņu viņš izcīnīja durkļu cīņās pie Kaugurciema 1919. gada 18. maijā kapteiņa Zolta rotas sastāvā. Šajā kaujā viņš zaudēja redzi. Visu atlikušo mūžu dzīvodams tumsā, viņš turpināja būt patriots. Žani Ķinci zemes klēpī Siguldas kapos guldīja 1964. gadā.

Atceres brīža iniciatore bija vēsturniece Ieva Kvāla, kurai aicinājumam atsaucās Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Siguldas nodaļa, 19. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi, Turaidas muzejrezervāts, Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāji un skolēni, kā arī Siguldas novada iedzīvotāji.

Prieks, ka Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns, kurš pats iestājies Zemessardzes rindās, uz piemiņas brīdi bija aicinājis savas skolas jauniešus. Viņš uzskata, ka saprast Brīvības cīnītājus šodien ir gandrīz neiespējami.

Tikai neaizmirstot savas tautas vēsturi un godinot varoņus, varam izvirzīt jaunus mērķus nākotnei.

Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100