Turaidas
muzejrezervāts

24

2. augustā – Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai tu zini, kas ir tikums?


Turaidas muzejrezervāts 2. augustā plkst. 15.00 aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt ģimeņu svētkus “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai Tu zini, kas ir tikums?”, kuros kopīgi caur spēlēm un dalību radošajās darbnīcās, ekspozīciju stāstiem muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja noskaidrot, kas ir tikumi, kādi tie bija muižas laikos un kādi tie ir tagad.

Svētki noslēgsies plkst. 17.00 ar Liepājas Ceļojošā leļļu teātra MASKA izrādi “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta”, kurā saistošā veidā tiks izspēlēta doma, cik svarīgi ir būt pieklājīgam pret citiem un būt draudzīgam pret pasauli.

Visu svētku laiku 15.00 līdz 18.00 brīvdabā pie muižas Klaušinieku mājas notiks radošās darbnīcas, kurās aktīvās spēlēs būs iespēja vairot pacietību, gudrību, draudzīgumu, pašcieņu, radošumu un labvēlību. Caur stāstiem un ekspozīciju apmeklējumu īsās, īpaši bērniem veidotās ekskursijās Klaušinieku mājā, pirtiņā, smēdē, ratnīcā un zivju pagrabā ikviens varēs uzzināt, kādi tikumi bija svarīgi senāk, kā caur darbiem tie tika audzināti bērnos un būs iespēja iepazīt jaunāko muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ekskursiju stāsti vairos bērnos interesi par savu valsti, vēsturi un sadarbību kopīgu darbu veikšanā.

PROGRAMMA
2.
augusts 15.00 – 18.00

Visu svētku laiku
RADOŠĀS DARBNĪCAS “IEPAZĪSTI TIKUMUS!”:

  • Gudrības darbnīca
  • Labo vārdu darbnīca
  • Pacietības darbnīca
  • Draudzīguma darbnīca
  • Dižošanās un staltās stājas darbnīca
  • Mākoņu stumšanas darbnīca

15.30 – 16.00 – EKSKURSIJA “UZMANĪGS un ČAKLS” lielajiem un mazajiem Turaidas muižas saimnieciskā centra ekspozīcijās

16.30 – 17.00 – EKSKURSIJA “GUDRS un DROSMĪGS” ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”

17.00 – 18.00  – Liepājas Ceļojošā LEĻĻU TEĀTRA “Maska” IZRĀDE “Var gadīties, ka atgadās tev diena neparasta!“

Pateicoties Siguldas novada pašvaldības finansiālam atbalstam Siguldas un Krimuldas novada iedzīvotāju ID karšu īpašniekiem pasākumā ieeja bez maksas.

muizja_pider_beerniem_2020_a3

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Pasākumi