Turaidas
muzejrezervāts


Pavadi maija brīvdienas Turaidas muzejrezervātā!


Šogad maija sākums solās būt silts. Saules staru izauklēti atvērušies ievu ziedi un piepilda āru ar brīnišķīgo, nedaudz rūgteno smaršu. Īstais laiks doties ārpus mājas un izbaudīt svētku brīvdienas.

Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem 4., 5., 6. maijā atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00. Šajās dienās muzejs apmeklētājus sagaida ar svētku dāvanām – jaunām izstādēm, akcijām un aktivitātēm. Muzeja izstāžu zālē atvērta neformālās radošās grupas “Turaidas mākslinieku savienība” izstāde “Dieva dārza mistērija”. Turaidas baznīcā būs skatāma izstāde “Melni balts laiks:”, kas vēsta par Turaidas, Krimuldas un Lēdurgas draudzēm padomju okupācijas gados.

Foto: Oskars Briedis

Kā īpaša akcija svētku laikā, apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja bez papildus biļetes apmeklēt muzejrezervāta ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.”, kas vēsta par latviešu tautas piedzīvoto simts gadu periodā pirms neatkarīgas demokrātiskas Latvijas republikas dibināšanas, par tautas izaugsmi no dzimtbūšanas atcelšanas līdz valsts dibināšanai.

Tiem, kuriem patīk iedziļināties detaļās un minēt mīklas, sagatavotas divas spēles - “Mīklainā orientēšanās”, kas ievedīs meža parka teritorijā un ļaus atklāt jaunas vietas muzejrezervātā vai ieraudzīt muzeja ēkas no neierastas perspektīvas, iesaistoties spēlē “Detaļu detektīvs”. Saņemt spēļu uzdevumu lapas un noskaidrot noteikumus iespējams muzejrezervāta Apmeklētāju centrā.

Ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz Turaidas pils ekspozīcijām, kur bērnus sagaidīs Turaidas pils Dāvids – uz sena ķieģeļa uzzīmēts tēls, kurš, ļaujoties iztēlei,  kļūst par bērnu pavadoni, iepazīstot Turaidas pils vēsturi. 

Blakus Turaidas muzejrezervātam jaunā kafejnīca “Tūrists. Ceļinieka restorāns” ar prieku uzņems katru izsalkušo, lai sātīgi paēdinātu ar pašu ceptām picām un citiem gardumiem. Bet, ja ir vēlēšanās izbaudīt Turaidas muzejrezervāta krāšņo vidi lēni un nesteidzīgi, iespējams sarīkot pikniku ar līdzpaņemtajiem našķiem. Uz tikšanos Turaidā!

Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

    Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts