Atklāta vasaras tūrisma sezona Turaidā

Maija pirmajā dienā Turaidā jau otro gadu pulcējās amatnieki un Vidzemes tūrisma nozares pārstāvji, lai kopīgi atklātu tūrisma vasaras sezonu Vidzemē svētkos „Viss notiek!”. Pateicoties Vidzemes tūrisma asociācijas aicinājumam, svētkos sabraukuši bija vairāku novada tūrisma informācijas centru pārstāvji un dažādu tūrisma pakalpojumu sniedzēji, svētku laikā darbojās amatnieku tirdziņš, notika dalībnieku prezentācijas un stāstījumi par jaunās sezonas tūrisma piedāvājumiem un aktualitātēm. Labu garastāvokli nodrošināja Siguldas muzikantu grupa TUTTI FRUTTI, kas priecēja ar melodiskām dziesmām un populārām melodijām.Savu novadu piedāvājumus prezentēja tūrisma informācijas centri no Siguldas, Limbažiem, Saulkrastiem, Staiceles, Vecpiebalgas, Apes un Gaujienas. Par bruņinieku svētkiem stāstīja Āraišu arheoloģiskā muzejparka pārstāvji, uz Vasarsvētku Šlāgerkoncertu pils parkā aicināja Bīriņu pils pārstāvi. Gardu maizi tirgoja un ar maizes tapšanas procesu iepazīstināja Donu māju un maizes ceptuves saimniece Ilze un cepēja Ance no Lēdurgas. Ar skaistiem, prasmīgi gatavotiem un radošu ideju iedvesmotiem darbiem piedalījās amatnieki no Staiceles, Alojas, Saulkrastiem, Limbažiem, Gaujienas un Apes. Ar mājas vīnu pagatavošanu un to garšas daudzveidīgajām īpašībām iepazīstināja Krimuldas muižas vīndaru pārstāvis. Saldumu mīļotājiem bija iespēja iegādāties lielogu dzērvenes saldā apvalkā, piparkūkas, cukurgailīšus un citus našķus. Tiem, kuri vēlējās apgūt ko jaunu un aktīvi līdzdarboties, bija iespējas likt lietā visas savas maņas Siguldas Jušu ģimenes darbnīcās un apgūt rakstītprasmi uz vaska tāfelītēm, iepazīstot Turaidas muzejrezervāta piedāvātās izglītojošās programmas. Pasākums mērķis bija atklāt Vidzemes piedāvātās iespējas, dot idejas ģimenēm brīvdienu ceļojumiem un baudīt saulaino dienu Turaidas muzejrezervātā, ko arī ar prieku izbaudīja daudzi simti apmeklētāju.
Gunta Zaķīte Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centra vadītāja
    Pasākumi

Vidzemes vasaras tūrisma sezonas atklāšana Turaidas muzejrezervātā