Turaidas muzejrezervātā notiek krājuma priekšmetu digitalizācija

Turaidas muzejrezervātā no 4. līdz 7. jūnijam notiek krājuma priekšmetu digitalizācija, kuru sadarbībā ar muzejrezervāta krājuma darbiniekiem veic Kultūras informācijas sistēmu centra speciālisti.  Digitalizācija notiek ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija 1. kārta” ietvaros. Projekts uzsākts šī gada sākumā, un tā laikā plānots digitalizēt 68 000 Latvijas akreditēto muzeju krājumā esošos priekšmetus. Muzeju priekšmetu digitalizācija ir nepieciešama, lai Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā visiem metadatiem varētu pievienot attēlus. Ne vienmēr muzejiem ir nepieciešamie resursi, lai veiktu priekšmetu digitalizāciju, tāpēc Kultūras informācijas sistēmu centra speciālistu komanda izbrauc uz muzejiem, līdzi ņemto tehniku, lai skenētu un fotografētu visdažādākā veida un izmēra priekšmetus.

Projekta ietvaros tiks digitalizēti 1 050 Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmeti – tekstīlijas, trauki un mākslas darbi. Visi attēli tiks iekļauti Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā (www.nmkk.lv) un būs brīvi pieejami ikvienam interesentam apskatei internetā.

Attēlā: Darba procesā (no kreisās puses) Turaidas muzejrezervāta krājuma galvenā speciāliste Aija Dzene, Kultūras informācijas sistēmu centra komandas fotogrāfe Sintija Selicka, Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane un Kultūras informācijas sistēmu centra asistente Arita Auna, Līga Kreišmane Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja
    Aktuāli, Jaunumi