Lieldienu laika aktivitātes Turaidas muzejrezervātā

DSC04394Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst.10:00 līdz 19:00. Saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, apmeklētājiem pieejamas brīvdabas ekspozīcijas un muzejrezervāta teritorija. Apmeklējumam atvērta Turaidas viduslaiku pils teritorija un brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalns, Turaidas Rozes piemiņas vieta Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centrs ar pastaigu ceļiem un takām.

Jau no 20. marta skatāma brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”, kas tapusi iedvesmojoties no senas lībiešu tradīcijas – mazo putnu modināšanas pavasarī. Izstādē redzami gan Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja  Marko Ojalas fotografētie putnu attēli, gan muzejpedagoģes Margitas Porietes veidotie putni no dabas materiāliem. Ar katru dienu Turaidas ārēs dzirdamo putnu koris kļūst arvien kuplāks un skanīgāks. Izstādē blakus putnu fotogrāfijām izvietots QR kods, kas atver iespēju atskaņot to balsis. Izstādes apmeklētāji aicināti ieklausīties dabā un sadzirdēt attiecīgā putna balsi arī tur. Izstādes apmeklējums var kļūt par labu iedvesmas avotu iepazīt putnu vērošanu un to atklāšanu dabā. Izstāde piemērota ģimenēm ar bērniem.

Priecīgas Lieldienas!

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi