Dainu kalnam – 36

Vasaras saulgrieži Turaidā. Jāņu tēvs Ramants Jansons, Jāņu māte Anna Jurkāne. 2013. gada 21. jūnijs.

Līdzīgi kā pirms 36 gadiem, kad 1985. gada 7. jūlijā notika Dainu kalna atklāšanas svētki, arī šogad viss gaiss piepildīts ar liepziedu smaržu. Šo gadu laikā Dainu kalns ir iemantojis cilvēku mīlestību, kā vieta, kur godināt latviešu tautasdziesmu. Pateicoties Dainu kalnam, Turaidā notikuši skaisti pasākumi. Pirms trīspadsmit gadiem nodibinājums “Māras loki” ierosināja Vasaras saulgriežu atzīmēšanu Turaidas muzejrezervātā un šie svētki laika gaitā kļuvuši daudziem īpaši svarīgi un nozīmīgi.  Šodien aicinām ieklausīties “Māras loku” pārstāvju – Agnijas, Dara un Ramanta - teiktajā pirms gada, atzīmējot Dainu kalna trīdesmitpiecgadi.

Paldies visiem dziedātājiem, dejotājiem un skatītājiem, kuri ar savu klātbūtni un dalību šo gadu laikā veidojuši Dainu kalna īpašo auru!

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi