Tikšanās ar rakstnieci Marinu Kosteņecku

20220608_160859 16. jūnijā, pl. 14.00 Turaidas muzejrezervātā Klaušinieku mājā visi laipni aicināti uz tikšanos ar rakstnieci Marinu Kosteņecku. Maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Marinas Kosteņeckas grāmatas “Луна холодного лица” ceturtā izdevuma atvēršana. Grāmata veltīta rakstnieces gaitām galējos Ziemeļos, strādājot kā skolotājai pie čukču briežkopjiem un saskaroties ar kultūru, kura šodien, pēc piecdesmit gadiem vairs nepastāv.
Rakstniece dalīsies atmiņās par grāmatas “Луна холодного лица” pirmizdevuma (1973) tapšanas gaitu, par čukču tautas sirsnību un uzticību. Marinas Kosteņeckas stāstītājas talants neatpaliek no viņas literārā talanta, tāpēc tie, kas ieradīsies uz šo tikšanos Turaidas muzejrezervātā, noteikti nebūs vīlušies.
Savas radošās darbības laikā Marina Kosteņecka publicējusi vairāk nekā 100 rakstus latviešu un krievu presē. Viņas grāmatas iznākušas krievu, latviešu, čehu un slovāku valodās. Viņa viena no pirmajām toreizējā Padomju Savienībā uzdrīkstējās runāt par “neērtiem”, bet sabiedrībā aktuāliem tematiem – deportācijām, bērnunamiem, palīgskolām, sociālās sistēmas nepilnībām. Īpašu tautas mīlestību un atpazīstamību Marina Kosteņecka saņēma Atmodas laikā kā dedzīga Latvijas neatkarības aizstāve. Par Latvijas neatkarību viņa balsoja arī 1990. gada 4. maijā, būdama toreizējās LPSR Augstākās padomes deputāte. Marinas Kosteņeckas sabiedriskā un literārā darbība novērtēta ar Triju Zvaigžņu ordeni (1994) un Atzinības Krustu (2008).
20220608_160717
Marinas Kosteņeckas krievu valodā izdotās grāmatas: “Луна холодного лица” (1973, Rīga), “Завтра на рассвете” (1976, Мaskava), “Долгие-долгие километры” (1976, Novosibirska), “Далеко от Мексиканского залива”(1984, Мaskava), “На златом крыльце сидели” (1984, Rīga), “Не страшно тебе, яблоня, ночью в саду?” (1989, Rīga), “Дешево продается клоун” (2008, Rīga), “Письма из дома” (2010, Rīga) un citas; latviešu valodā – “Baltās kāpas” («Белые дюны», 1983), “Esmu nolemta dzīvei” («Обречена на жизнь», 1989), “Šis biķeris man neies secen” («Чаша сия не минует меня», 1995), “Lēti pārdodu klaunu”, 2007), ”Vēstules no mājām” (2012, Rīga), “Mans XX gadsimts (2019, Rīga) un “Vēstules no XX gadsimta” (2019, Rīga.

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi