Turaidas muzejrezervāts svinīgā ceremonijā saņem Eiropas mantojuma zīmi

Eiropas mantojuma zīmes pasniegšanas ceremonija. Brisele, 2022. gada 13. jūnijs

2022. gada 13. jūnijā svinīgā apbalvošanas ceremonijā Turaidas muzejrezervāts saņēma Eiropas mantojuma zīmi, kas tiek piešķirta par ievērojamu ieguldījumu Eiropas mantojuma kontekstā. Kopā tika atzīmētas 12 vietas no Horvātijas, Bulgārijas, Beļģijas, Latvijas, Grieķijas, Slovākijas, Somijas, Spānijas, Vācijas, Luksemburgas un Rumānijas.

Latvijā Eiropas mantojuma zīme 2019. gadā piešķirta arī Trīs brāļu kompleksam Rīgā. Pandēmijas ierobežojumu dēļ 2020. gadā apbalvošanas ceremonija nenotika, tādēļ šajā reizē tika sumināti arī 2019. gadā mantojuma zīmi saņēmušie objekti.

Šajā gadā Eiropas Komisija atzīmē Eiropas mantojuma zīmes desmito gadskārtu ar nozīmīgu kultūras mantojumam veltītu forumu divu dienu garumā, kurā sapulcējušies 60 objekti, kas ieguvuši Eiropas mantojuma zīmi, kā arī dalībvalstu mantojuma zīmes koordinatori un nozares pārstāvji.

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi