Akcija “Veidojam albumu kopā -1982″!

1982. gadā arheoloģiskā izpēte notika Turaidas pils ziemeļu daļā netālu no Galvenā torņa, kā pārskatā teikts V un VI izrakumu laukumā, kā arī rietumu nogāzē un redutes rajonā. Izrakumos piedalījās Siguldas un Rīgas skolu jaunieši, Latvijas valsts universitātes un Daugavpils pedagoģiskā institūta studenti. Ekspedīcijas vadošie darbinieki – Juris Gulbis, Egita Dzelzkalēja, Antonija Vilcāne, Daiga Spilberga, mākslinieces Ilze Siliņa, kas vienlaikus bija arī vadītāja Jāņa Graudoņa vietniece. Ekspedīcijas darbus finansēja Rīgas rajona Kultūras nodaļas Siguldas novadpētniecības muzejs.
Pie lāpstas jāķeras arī ekspedīcijas vadošajiem darbiniekiem. Vai atpazīstat jaunās arheoloģes?

Ekspedīcijas vadītājs Jānis Graudonis iepazīstina Vācijas Federatīvās republikas arheologu-mākslas vēsturnieku grupu ar Turaidas pils arheoloģisko izpēti. 1982. gada vasara

Egils Jemeļjanovs (no labās) un Jānis Ciglis pie 1982. gada izpētes laikā atrakstās mazās “aciņas”, kurā iekšā tika uziets viens no tās vasaras ievērojamākajiem atradumiem – akmensmasas keramikas krūze. (14.gs.).

1982. gadā Turaidas pils izpētē atrastā krūze SM 11329. Krūzi restaurēja Inta Tiltiņa 2018. gadā. Plašāka informācija par krūzi Ievas Oses sastādītā katalogā “Turaidas pils 10. – 19. gadsimta keramikas trauki”, Rīga, 2019. https://www.turaida-muzejs.lv/2019/04/katalogs-turaidas-pils-10-19-gadsimta-keramikas-trauki/

Mazā “aciņa”, kuras sānu malā augšmalā bija ielikts dzirnakmeņa fragments. Ilzes Siliņas zīmējums. 1982. gada augusts. Tā ir viena no trim Turaidas pils kompleksā atrastajām akām. Pirms divām nedēļām aprakstot 1989. gada pils arheoloģisko izpēti jau tika minēta viena no akām, kas tika atraksta netālu no pusapaļā torņa.

Mazā “aciņa”, kuras sānu augšmalā bija ielikts dzirnakmeņa fragments. Ilzes Siliņas zīmējums. 1982. gada augusts.

Aktuāli, Aktuāli, Arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albums, Jaunumi, Jaunumi