Ieskats Turaidas muzejrezervāta zinātniski praktiskajā konferencē

Vakar, 9. novembrī notika Turaidas muzejrezervāta zinātniski praktiskā konference. Šogad konferencē risināja jautājumus, kas aktuāli mūsu vēstures izpētē un izpratnē, un kas atspoguļojas Turaidas vēsturiskā centra arhitektūras un arheoloģijas pieminekļos, kultūrainavā, ekspozīcijās, muzeja krājumā.

Turaidas vēsturiskais centrs ietver Latvijas vēsturei raksturīgus elementus, un kopš 2022. gada ir iekļauts arī Eiropas kultūras mantojuma zīmes sarakstā, jo tam piemīt liela simboliska Eiropas nozīmes vērtība un tas raksturo Eiropas kopīgo vēsturi.

Konferencē bija iespēja iepazīties ar izstādi “Otrreiz dzimušie. Restaurētie Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmeti”, kā arī piedalīties jauna Turaidas muzejrezervāta izdevuma “Ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Ceļvedis” atvēršanā. Izdevumu var nopirkt muzejā vai pasūtīt caur Omniva.

Foto: Nauris Dainis

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi