Sarunas par vēsturi Turaidas muzejrezervātā: Miķelis Valters un viņa izsapņotā valsts

Aicinām uz domu apmaiņu un sarunu - “Miķelis Valters un viņa izsapņotā valsts” 24. aprīlī  plkst.14.00 Turaidas muzejrezervātā Klaušinieku mājā.

Sarunās piedalīsies:

· Gints Apals, Dr. hist., Latvijas Okupācijas muzejs,
· Ainārs Lerhis, Dr. hist., Latvijas Okupācijas muzejs,
· Edgars Ceske, Dr. hist., Turaidas muzejrezervāts.

Sarunas vadīs Guntis Zemītis, Dr. hist., Turaidas muzejrezervāts.

Šogad, 7. maijā 150 gadu jubileja aprit izcilam  latviešu valstsvīram Miķelim Valteram – Latvijas valstiskuma teorētiķim, pirmajam Latvijas iekšlietu ministram un diplomātam, vienam no Latvijas Satversmes izstrādātājiem.

Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājā 2019. gadā tika atklāta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Tā stāsta par apmēram 100 gadus garo vēstures ceļu (1819 – 1918), kas noslēdzās ar neatkarīgās Latvijas valsts proklamēšanu. Šis ceļš nebija viegls un taisns, tādēļ nozīmīga loma bija cilvēkiem, kuri ne tikai pirmie nosprauda mērķi uz Latvijas valstisko suverenitāti, bet arī konsekventi un nelokāmi uz to gāja. Miķelis Valters bija viens no viņiem.

Dalība klātienē – bez maksas. Tālrunis informācijai – 29384512

Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi