Veidojam Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albumu kopā!

Turaida ir viena no arheoloģiski visvairāk pētītajām viduslaiku pilīm Latvijā. 25 gadu garumā no 1976. līdz 2001. gadam notika Turaidas pils arheoloģiskie izrakumi. Tajos piedalījās ap 1802 jaunieši gan individuāli, gan organizēti no Rīgas 31. vidusskolas, Saulkrastu vidusskolas, Daugavpils Universitātes, LU Vēstures un filozofijas fakultātes, Orlas arhitektūras institūta, Starptautiskās studentu asociācijas un Sibīrijas latviešu jaunieši u.c.
1989_II_laukums Lielākais šīs vasaras darba apjoms paveikts II izrakumu laukumā – pils pagalma rietumu pusē, blakus lielajam pusapaļajam tornim. Izpētes laikā tika atraktas koka ēkas paliekas. Tās dienvidrietumu stūrī atrasti krāsns pamati, bet celtnes ziemeļrietumu daļā guļbaļķu tehnikā būvēta aka. Attēlā ekspedīcijas dalībnieces attīra koka trauku kopatradumu. Vai atpazīstat attēlā redzamās 1989. gada ekspedīcijas dalībnieces?

1989_II_laukums
Attēlā ekspedīcijas dalībnieces attīra koka trauku kopatradumu.
Vai atpazīstat attēlā redzamās 1989. gada ekspedīcijas dalībnieces?

Darbs Turaidas pils izpētē droši vien ir palicis jūsu atmiņā. Tāpēc vēlamies atmiņas un izpētē padarīto apkopot izstādē “Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albums”. Lai atsauktu atmiņā sen aizmirstus mirkļus, sajūtas, mēs ik pa laikam facebook profilā ievietosim attēlus no arheoloģiskajām ekspedīcijām. Aicinām atsaukties ikvienu kurš fotogrāfijās atpazīst sevi un vēl kādu. Rakstiet, komentējiet, kopā veidosim Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albumu.

Šovasar 26. augustā, svinot arheologa  Jāņa Graudoņa 110. dzimšanas dienu, Turaidā uz Arheologu svētkiem gaidīsim ikvienu, kurš piedalījās Turaidas pils arheoloģiskajās ekspedīcijās. Svētku laikā atklāsim kopīgi izveidoto izstādi “Turaidas pils arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albums”. Tā būs pateicība ikvienam, kurš piedalījās Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē un ar savu darbu sniedza ieguldījumu mantojuma saglabāšanā un ļāva ielūkoties Turaidas pils un visas Latvijas vēstures lappusēs.

1989. gads

Ritēja trīspadsmitā Turaidas pils kompleksa arheoloģiskās izpētes vasara. Izrakumi notika ziemeļu priekšpilī, pils pagalma austrumu un rietumu pusēs.

Izrakumos piedalījās Saulkrastu vidusskolas skolēni skolotājas Veltas Grāvītes vadībā, Rīgas 31. vidusskolas skolēni skolotājas Asjas Līdakas vadībā, studenti no Viļņas un Petrozavodskas, kā arī skolēni no Siguldas, Krimuldas un Vaiņodes skolām.

1976. gadā uzsāktā Turaidas pils kompleksa arheoloģiskā izpēte notiek sadarbībā ar LU Latvijas vēstures institūtu. Attēlā izpētes zinātniskais vadītājs – arheologs Jānis Graudonis.

Turaidas pils. II laukums pēc 6. kārtas. Aka un tās tuvākā apkārtne. M 1:10. Ilzes Siliņas zīmējums. 1989. gada 1. augusts

Aktuāli, Aktuāli, Arheoloģisko ekspedīciju dalībnieku albums, Jaunumi, Jaunumi, Pasākumi